• 50

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, marketlerin kırtasiye satışı yapmasının yasaklanmasını istediklerini belirterek, vatandaşları kırtasiye ürünleri sektörünün temsilcisi olan esnaflardan yapma çağrısında bulundu.

MESOB Başkanı Şevket Keskin, 2022-2023 eğitim yılı öncesinde kırtasiyeci esnafını ziyaret ederek, istişarelerde bulunup, sorun ve taleplerini dinledi.
Keskin, “Hükümetimiz okulların kitap dağıtımını bir iki şirkete verme işinden vaz geçmeli. Yeni bir uygulama ile öğrencimiz ücretsiz ders kitabını gidip kitapçıdan, kırtasiyeciden alsın. Böylece sadece bir-iki şirket kazanmaz, tüm sektör kazanmış olur. Zor durumdaki kırtasiyeci esnafımızda nefes alır, ayakta kalır.” dedi.

Kontrolünü kaybeden marketlerin yakında akaryakıt satmaya da başlayabileceğini belirten Keskin, kırtasiye ve okul ürünlerinin marketlerde satışının yasaklanmasını istediklerini bir kez daha hatırlattı. Keskin, “Marketlerin kırtasiye işinden artık elini çekmesi lazım. Kitapçı kitabını satsın, ayakkabıcı ayakkabısını satsın. Marketler neredeyse benzin satmaya başlayacaklar.” İfadelerini kaydetti.

Haberin Devamı İçin: Manşet Malatya