• 65

“KİRALAR ZATEN YÜKSEK DAHA DA YÜKSELTMEYİN”

Malatya’da ev kiralarının çok yüksek olduğunu ifade eden Özgül, “Üniversitelerin açılmasıyla birlikte ilimize gelecek öğrenci sayısında artış olacağından dolayı kiraların daha da yükseldiğini gözlemliyoruz” dedi.

Özgül, ev sahiplerinden öğrenim için kente gelecek öğrencilere yardımcı olmalarını istirham ederek, “Öğrenciler, hepimizin öğrencisi. Bizimde öğrencilerimiz var. Bizim çocuklarımızda bir başka şehirde okuyor. Başka şehirlerdeki çocuklarda gelip ilimizde eğitim görüyor. Kira noktasında öğrencilerimize yardımcı olalım. Zaten kira oldukça çok yüksek, daha da yükseltilmemesini istirham ediyorum” diye konuştu.

“KAYIT DIŞI EMLAKÇILARA GÜVENMEYİN”

Kayıtsız çalışan birçok emlakçı olduğunu dile getiren Özgül, şunları söyledi:

“Her “emlakçıyım” diyene itimat edilmemelidir. Emlakçının ofisine gidildiğinde; ehliyetinin, sertifikalarının ve kayıtlı olup olmadığına dikkat edilmesi gerekiyor. Vatandaşlar hemen güvenip, ticaret yapmasın. Özellikle gayrimenkul satıcıları her emlakçıya tapu bilgilerini vermemeliler. Çünkü ortam çok bozuk, piyasada çok sıkıntı olduğu için birçok dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaktayız. Örneğin bir tapu bana verdiğinizde o tapu kayıtları bende bulunuyor. Eğer o tapu kaydı bendeyse ben onun üzerine her türlü ahlak dışı olan işleri yapabilirim çünkü kaydı bende. Vatandaş alıcı olarak gördüğünde buna inanıyorlar. Onun için satıcılara büyük görev düşüyor. Tapu bilgilerinin herkese verilmemesini rica ediyorum.”

Haberin Devamı İçin: Manşet Malatya