• 149

Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkan Abdulvahap Karaman, 5 Temmuz 1993 tarihinden Erzincan’ın Kemaliye İlçesi Başbağlar Köyü’nde bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen 33 yurttaşımızın şehit edildiği katliamla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Başkan Karaman açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

29 yıl önce bugün insanlık kurşuna dizildi. Erzincan'ın Kemaliye İlçesi Başbağlar Köyü'nde yaşanan katliam bölücü hainlerin ve onların destekçilerinin, ne olduklarını, kanlı yüzlerini, insanlıktan ne kadar uzak olduklarını ortaya koyan, en karakteristik örneklerden biridir. 

Savunmasız bir köy dolusu insanın evleri yakılmış, silahsız camii cemaatimiz kurşuna dizilmiştir. Bu acı olay ile ilgili söylenebilecek hiçbir söz, yapılacak hiçbir açıklama yaşananları, köy halkının maruz kaldıkları katliamı, 29 yıldır dinmeyen acımızı anlatmaya yetmeyecektir. 

Tekrar hatırlatmak isterim ki içeride ve dışarıda, teröre hoşgörü gösteren, görmezden gelen, yardım eden, iş birliği yapan herkes, başta Başbağlar olmak üzere, Türkiye'de işlenen kanlı ve kahpe cinayetlerin ortağıdır ve bu zalim bölücü hainlerin tarafındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle Başbağlar'da şehit edilen 33 yurttaşımızla birlikte tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yakınlarına, sevenlerine ve aziz milletimize sabırlar ve başsağlığı dileklerimi sunuyorum.

Kaynak: Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanlığı